0 532 367 0 257
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Temayla gelen Gutenberg blokları ile aşağıdaki gibi soru cevap kombinasyonları yapabilirsiniz.
Neden Kombi Bakımı Yaptırmalıyız?

Kombinin periyodik bakımı, mesleki yeterliliğe sahip servis tarafından kış sezonu öncesi veya kış sezonu sonunda olmak üzere en az yılda bir kez bakım yaptırılmalıdır. Bu bakım ile kombinin sezon ortasında arızalanma ihtimalini en aza indirmiş olacaksınız. Bakımı yapılmış bir cihaz, bakımı yapılmamış bir cihaza göre daha az yakıt tüketecektir. Bu sayede yakıt tasarrufu sağlamış olacaksınız. Cihazın bakım yapılırken, yanma kontrolü de sağlandığı için dışarıya atılan atık gazları kontrol altına alıp, çevreye daha az zarar vermiş olacaksınız. Kombi bakımlarını düzenli yaptırırsanız hem cihazınızın ömrünü uzatır hem de çevreyi ve bütçenizi korursunuz.
Kombi bakımı cihazınızın durumuna göre değişmektedir. Ancak ortalama 45 – 60 dakika arasında sürecektir.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kombiler özellikle kış mevsiminde yaşam alanlarının ısı ve sıcak su kaynağı olarak sürekli kullanılır. Yeni kombi alacak kullanıcı kombi çeşitleri ile seçim yapmakta zorlanabilir. Kombi alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken, nasıl özellikleri sahip bir kombi istediğinize karar vermeli ve bununla ilgili araştırma yapmalısınız. Kombi seçimi yaparken kullanım alanlarının genişliği de kombiden istenilen verim için önemlidir. Seçilen kombi ve kullanım alanınızın ölçüleri orantılı olmalıdır. Kombi kullanım alanının yönü de verim için önemli bir diğer faktördür. Kullanım alanının özelliklerine göre seçilen kombi de beklenilen diğer özellikler; sessiz olması, tasarruflu olması ve çevreci olmasıdır. Bütün bu özellikleri taşıyan Baymak kombilerini incelemek için ürünlerin detay sayfalarına bakabilirsiniz.

Kombi tesisatı yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Doğal gaz proje ve tesisat uygulamaları il genelindeki gaz dağıtım kuruluşundan yetkili bayiler ve mühendisler tarafından yapılarak projelendirilmelidir. Tesisat yapımında tesisat borularının gidiş yönü çok önemlidir. Tesisatları mümkün olduğu kadar az ve kısa dönüşlü bir şeklide yapmalıdır. Bir diğer önemli etken kombi yer seçimidir. Genel olarak önerilen banyo ve mutfağa yakın olmasıdır. Bunun nedeni uzaklık ne kadar artarsa gaz sarfiyatının artmasıdır.
Son önemli etken ise radyatör seçiminin yapılmasıdır. Radyatör seçerken kullanım alanının büyüklüğüne göre radyatör büyüklüğü ayarlanmalıdır. Fakat gereğinden fazla radyatör kullanımı da fatura miktarında artışa sebep olurken, gereğinden az radyatör ile ısınma problemi yaşamasına sebep olur.
Baymak radyatörlerini incelemek için radyatörler sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

Kombi doğalgaz açım işlemini kim yapar?

Doğalgaz proje ve tesisat uygulamaları İl genelindeki gaz dağıtım kuruluşundan yetkili bayiler ve mühendisler tarafından yapılarak gaz dağıtım kuruluşu mühendisi gözetiminde gaz uygunluk belgesi verilmektedir.

Kombiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmak için neler yapabiliriz?

Kombiler kış aylarında ısınmanızı sağlarken, gelen yüksek faturalar ise can sıkıcıdır. Doğru kombi seçimi ile tasarruf yapabilir, yüksek faturalarınızı düşürebilirsiniz. Size en uygun kombi seçimi yapıldıktan sonra kombinizi daha verimli kullanabilmeniz için bazı önerilerimiz var.
Bunlar;
Gece yatarken sıcaklık ayarının düşürülmesi,
Radyatörlerin reglaj ayarlarının yapılması,
Binanızın dış cepe yalıtımına sahip olması ( %40’a varan tasarruf imkanı),
Binanız dış cepe yalıtımına sahip değilse, radyatörlerinizin arkasına ısı yalıtım levhaları koyulması,
Yaşam yerinizi uzun süre kullanmayacağınız durumlarda uyku moduna almak yerine, kombinin kapatılması,
Radyatörlerde termostatik vana kullanımı tercih edilmesi,
Radyatörlerin önünü eşya ya da perde ile kapatılmaması,
Ve son olarak düzenli bakım ile hem kombinizin ömrünü uzatır hem de yenilenen kombiniz ile tasarruf sağlarsınız.