0 532 367 0 257
trendefr
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Torbalı Kombi Montajı

21 Ocak 2024
179 kez görüntülendi
Torbalı Kombi Montajı

AKS Teknik olarak alanında uzman, Mesleki Yeterlilik Belgeli (MYK) profesyonel ekibimiz ile torbalı kombi montajı nızı üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin teknik şartnamelerine uygun olarak gerçekleştiriyoruz.

Kombi Montajı nızın belli kural ve şartlara uygun olarak yapılması hem can hem de mal güvenliğiniz için önem arz etmektedir.

Torbalı Kombi Montajı
Torbalı Kombi Montajı

Kombi montajı sıfır bir kombinin montajı olabileceği gibi eski kombinizin yeni kombi ile değiştirilmesi yada ikinci el bir kombinin montajı da olabilir.

 • Kombi montajına başlamadan önce ilk olarak monte edilecek yerin belirlenmesi gerekir.
 • Kombinin nereye takılacağı belirlendikten sonra belirlenen duvara matkap yardımı ile askı bağlantıları monte edilir. (Kombinin ağırlığını kaldırabilecek askı bağlantı ve ekipmanları kullanılmalıdır.)
 • Daha sonra kombiyle birlikte verilen hermetik baca çıkışı için şartnamede istenilen koşullara göre yer açılır.
 • Sıcak ve soğuk su tesisat boruları alt bağlantı setleri ile bağlanarak kombiye monte edilir. (Kombinin alt bağlantı setlerinin CE Standardına göre üretilmiş olması gerekir.)
 • Tesisat yapıldıktan sonra tesisat gidiş dönüş bağlantıları, olası bir sorunla karşılaşılmaması amacıyla kontrol edilir. (Montaj sırasında plastik alt bağlantı seti, 2 tane vana ve pislik tutucu kullanılır.)
 • Alt bağlantı setleri bağlandıktan sonra tesisata su dolumu gerçekleştirilir ve su kaçağının olup olmadığı tespit edilir.
 • Gaz bağlantısı yapılır, gaz kaçağı olup olmadığına bakılır.
 • Eğer yoğuşmalı kombi montajı yapılıyorsa yoğuşma giderinin olması gerekir.
 • Kombi montajı için gerekli olan kalorifer, su ve doğalgaz tesisatı yoksa gerekli işlemler ekstra ücretlendirme karşılığında yapılır.
 • Montaj için gerekli olan ek baca, kombi dolabı gibi malzemeleri de ekstra ücret karşılığında temin edebilirsiniz.
 • Tüm bu eksiklerin de giderilmesinin ardından yukarıdaki adımlar takip edilerek kombi montajı tamamlanır.

Dikkat

Kombi bağlantısı ve montajı, üretici firmanın ve gaz dağıtım şirketinin şartnamelerine uygun şekilde yapılmadığında hem can hem de mal güvenliğiniz riske girer. Ayrıca şartnameye uygun monte edilmeyen kombinin açılışı ve gaz açılışı da olmaz yani cihazı kullanamazsınız. Dolayısıyla önerimiz özellikle de güvenliğiniz açısından kombi montajı konusunda sertifikalı kişilerden yardım almanızdır. Bu önemli hususu dikkate alın ve kombi montajını kendiniz yapmayın ya da işin ehli olmayan kişilere yaptırmayın.

Her marka ve model kombi montajınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Torbalı Kombi Montajı – 0 532 367 0 257

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1